Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.12.2015 17:46:15

FK Baník Most 1909 - A žáci U15 - ročník 2000

Reiger Boys Cup 17. - 32. 5/10

 

Reiger Boys Cup - skupina 17. - 32. místo

Datum 15. 5. - 16. 5. 2010
Pořadatel:Reiger Boys - AZ Alkmaar
stadion: Heerhugowaard, Holandsko
Umístění: skupina 17. - 32.
 
O víkendu 15. 5 - 16. 5. jsme se zúčastnili našeho prvního zahraničního turnaje. Přijali jsme pozvání na turnaj Reiger Boys Cup, který se konal ve sportovním areálu Heerhugowaard poblíž známého města Alkmaar. Společně s námi byly pozváni věhlasné týmy z celé Evropy jako AC Milán, PSV Eidhoven, FC Liverpool, Bayer Leverkusen, Werder Bremy, Feynord Rotterdam, FC Sevilla a další.
Naše dlouhá cesta začala v pátek v 5:30 a byla velmi dobrodružná. Pohodlným autobusem jsme ukrajovali kilometr za kilometrem a těšili se co nás čeká v dějišti turnaje. Po krátké, neplánované  prohlídce Dortmundu jsme se pomalu blížili k cíli. V Amsterdamu jsme se pohledem z okna mohli pokochat na Amsterdam Arenu, která na nás u dálnice vykoukla. Také AZ Alkmaar má krásný fotbalový stánek, který jsme také přes okna autobusu mohli obdivovat. V pátek kolem 20:00 jsme dorazili do krásného rodinného hotelu a už při ubytovávání na nás dýchla atmosféra blížícího se turnaje. V křeslech recepce posedávali hráči Leverkusenu, Brém a do výtahu právě nastupovali borci z Liverpoolu.
Po rychlé večeři (špagety s boloňskou omáčkou a čerstvým salátem) jsme konečně mohli spatřit naše pokoje. Byly krásné a luxusní. Následovala koupel a rychle do postele, abychom mohli načerpat síly na zítřejší klání.
Rodiče a trenéři šli do hotelové restaurace probrat zážitky z cesty a zvolit správnou taktiku na turnaj. Mezi řečí jsme se dotali k tomu, že ještě jeden tým nám v hotelu chybí a to sice AC Milán. Shodli jsme se, že pravděpodobně italské hvězdy vzali za vděk jiným ubytovacím zařízením a toto téma opustili. Jaké bylo naše překvapení a čelisti nám poklesli, když úderem půlnoci se otevřeli dveře recepce a borci z Milána stáli ve dveřích. V pohodě zvládli půlnoční večeři  a v klidu se šli ubytovat.
 
Sobota 15. 5. Do dějiště turnaje jsme dorazili s mírným zpožděním, protože jsme nemohli najít sportovní areál, kde se turnaj konal.
V prvním zápase jsme narazili na regionální Holandský tým FC De Bilt (v regionálních týmech mohli nastupovat starší hráči) a velmi dobře fyzicky vybaveného soupeře se nám podařili porazit 2:1, brankou Šilhyho v poslední minutě utkání. S dalším regionální soupeřem vv Limmen (ještě vyšším a většímsmiley) jsme po statečném výkonu prohráli pouze 0:2.
Ve třetím utkání jsme po převaze v celém utkání pouze remizovali s dalším týmem z Holandska WV-HEDW 1:1.
Poté už nás čekali lahůdky v podobě zápasů se známými evropskými celky. Ve vyrovnaném a pohledném utkání s PSV Eidhoven jsme nešťastně prohráli 1:2 brankou z neexistujícího rohu, na jehož zahrání jsme se vůbec nedokázali soustředit. Utkání bylo zážitkem a nabídlo spoustu hezkých fotbalových akcí na obou stranách.
V dalším  utkání proti velmi dobrému týmu ADO Den Haag, který se prezentoval pohledným, technickým fotbalem jsme znovu sehráli nešťastné utkání. V zápase se opět představili velmi dobře technicky vybavení fotbalisté na obou stranách a tak se hrál krásný fotbal. Naši kluci si vytvořili hodně brankových příležitostí, nastřelili břevno, tyčku, ale bohužel se nám skórovat nepodařilo. A tak po nedorozumění našeho brankáře s obráncem vstřelil holandský útočník pohodlně gól do prázdné branky.
V předposledním zápase skupiny jsme po hekých akcích a brankách Hajdyho a Jirů zvítězili nad regionálním týmem s. v. Meervogels ´31 2:0.
V posledním zápase jsme k postupu ze skupiny potřebovali zvítězit nad Racingem Gent, který v naší skupině nahradil FC Sevillu. Do zápasu jsme vlétli jako uragán a ihned si vytvořili dvě velké šance, bohužel jsme je znovu neproměnili a tak udeřilo na druhé straně, když si belgický útočník pohrál s naší obranou a krásně skóroval. Do zápasu nás dostal Kovy, který po přesném centru Gabora vstřelil hlavou vyrovnávající branku. Snahou ztrhnout vítězství na naší stranu, jsme z rychlých brejků soupeře dvakrát inkasovali a bohužel nepostoupili ze skupiny.
Turnaj byl velmi dobře organizovaný a pro všechny to byla obrovská zkušenost. Největší dojem v nás všech zanechal FC Liverpool, který se prezentoval agresivním, rychlým fotbalem, ale ve finále bohuže doplatil na jediné malé mínus turnaje, že domácí regionální týmy mohli hrát s ročníky 99-98 a to se v závěru finále projevilo. Také nám body s těmito soupeři v konečné tabulce chyběli, protože pro naše "prcky"  v sestavě se bylo těžké  proti těmto týmům prosadit.
I když v nás převládali pocity zklamání, že do další fáze turnaje už nezasáhneme, užívali jsme si alespoň atmosféru závěrečných bojů turnaje.
 
Výsledky:
FK Baník Most - FC De Bilt                   2:1
FK Baník Most - vv Limmen                  0:2
FK Baník Most - WV HEDW                  1:1
FK Baník Most - PSV Eidhoven            1:2
FK Baník Most - ADO Den Haag           0:1
FK Baník Most - s.v. Meervogels ´31    2:0
FK Baník Most - Racing Gent               1:3
 
Pořadí:
1. Hollandia team
2. FC Liverpool
3. Feynord Rotterdam
.
.
.
.
.
17. - 32.  FK Baník Most
 
Branky Mostu: Heidenreich 2, Šilhan 2, Kováč, Jirůšek
Sestava Mostu: Nejedlý, Ježek, Šlégr, Náhlovský, Jirůšek, Heidenreich, Gabko, Kováč, Šilhan, Pikal, Svoboda, Stini, Tykal, Soukup, Kopecký, Siváková
 
Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, mazat a jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist