DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 18.12.2015 17:46:15

FK Baník Most 1909 - A žáci U15 - ročník 2000

Mistrovské utkání U15

1.6.2015

FK Baník Most 1909 U15 - FK Baník Sokolov
0:3 (0:1)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáky ze Sokolova. Utkání v úvodu utkání bylo vyrovnané, ale v 8.minutě vyrobila domácí obrana hrubku a hosté šli do vedení 1:0. Po této brance se hra odehrávala spíše ve středu hřiště. Poločas tak skončil 1:0 pro sokolovské. Po změně stran se hosté dostali do několika šancí, ale bez patřičného efektu. Až v závěru utkání v 62.minutě po hrubé chybě v obranné činnosti hosté přidali druhou branku. V samotném závěru v 70.minutě ještě podnikli rychlý protiútok a přidali třetí braku.

Zdeněk Kopas, trenér: „Utkání v úvodu bylo vyrovnané, ale soupeř dokázal v 8.minutě vstřelit po našem zaváhání branku a to je zklidnilo. My jsme sice vyrovnali hru v poli, ale v koncovce jsme byli bezzubí. V závěru utkání hosté přidali dvě branky a rozhodli o tom, že si od nás odváží tři body ".Sestava Mostu: Hnízdil– Soukup(64.Vávra), Šorsák, Šlégr, Stini - Tykal, Kocourek, Zerner(56.Vrabec), Havlín(36.Šíma) - Vrbka, Hejtmánek(48.Čonka)

 


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

25.5.2015

FK Baník Most 1909 U15 - FK Dukla Praha
1:4 (1:2)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí Duklu Praha. Hosté v sedmé kopali roh. Mostecká obrana nedokázala míč odkopnout a hosté se ujali vedení 1:0. V 18.minutě mostečtí založili rychlý protiútok a Hejtmánek vyrovnal na 1:1. Ve 25.minutě vyrobila obrana mosteckých hrubku před pokutovým území a hosté se ujali vedení 2:1. Po změně stran hosté opět po hrubých chybách v obranné činnosti přidali ve 46. a 50.minutě další dvě branky a zaslouženě vyhráli.

Zdeněk Kopas, trenér: „Utkání v úvodu bylo vyrovnané, ale soupeř má svojí kvalitu a dokázal trestat chyby v obranné činnosti . Doplácíme na nezkušenost týmu. Dostaneme branku po našem nedůrazu a když vyrovnáme, tak opět chybujeme a inkasujeme a to nás sráží.".Sestava Mostu: Hnízdil– Soukup(62.Vávra), Zerner, Šlégr, Stini - Čonka(40.Adam), Tykal, Havlín, Vrabec(50.Bada) - Vrbka, Hejtmánek

 


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

18.5.2015

 

FK Mladá Boleslav - FK Baník Most 1909 U15
3:1 (2:1)

 

K dalšímu mistrovském utkání jarní části zajížděli mostečtí žáci do Mladé Boleslavi. Od úvodu utkání si domácí vytvořili územní převahu. Mostečtí čelili tlaku domácích a hlavně je podržel brankář Hnízdil, který chytil v úvodu utkání dvě velké šance domácích. V 16.minutě domácí útočník pronikl do pokutového území a střet s brankářem Hnízdilem posoudil rozhodčí jako nepovolený a nařídil pokutový kop. Z něho se domácí ujali vedení 1:0. Ve 23.minutě mostečtí založili rychlý protiútok a důrazný Hejtmánek se uvolnil přes dva hráče a přesnou přihrávkou našel Vrbku, který vyrovnal na 1:1. Ve 31.minutě souboj Zernera s domácím hráčem rozhodčí opět posoudil jako nedovolený a nařídil druhý pokutový kop. Domácí ho proměnili a do šaten šli s vedením 2:0. Po změně stran byli domácí aktivnějším týmem, ale až do 60.minuty se jim nedařilo překonat mosteckou obranu a hlavně brankáře Hnízdila. V  62.minutě domácí přidali po zaváhání mostecké obrany třetí branku a tak mostečtí v Boleslavi prohráli 3:1.

Zdeněk Kopas, trenér: „V tomto utkání byli domácí lepším týmem, ale v rozhodujících chvílích chybovali v zakončení. My stále tvoříme a stabilizujeme tým, ale vinou zranění a i v některých případech špatným přístupem k tréninkům a zápasům některých hráčů doplácíme na nezkušenost v této soutěži. Přínosem je, že hráči, kteří přišli z nižších soutěží se zlepšují a tak se připravují na přechod do dorostenecké kategorie ".


Sestava Mostu: Hnízdil – Soukup, Zerner, Šlégr, Stini(42.Havlín)- Čonka, Kocourek, Tykal(51.Sýkora), Vrabec(50.Pěnkava)- Vrbka, Hejtmánek

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

11.5.2015

 

FK Baník Most 1909 U15 - SK Dynamo České Budějovice
0:7 (0:4)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí České Budějovice. Hosté si hned v úvodu utkání vytvořili šanci, kterou po chybě mostecké obrany dokázali využít a hned v 8.minutě se ujali vedení 1:0. Domácí místo toho, aby je to probudilo, tak naopak je to položilo a do poločasu dostali ještě tři branky. Po změně stran to byli hosté, kteří udávali tempo hry a přidali další tři branky a zaslouženě vyhráli.

Zdeněk Kopas, trenér: „Čekali jsme, že toto utkání bude pro nás velice těžké. Soupeř má svojí kvalitu. Dá se říci, že tvoříme tým, který prošel velkou obměnou. K tomu se ještě přidalo  několik zranění a tak jsme proti kvalitnímu z Budějovic neměli šanci na lepší výsledek. Utkání nám spíše ukázalo v čem zaostáváme .".Sestava Mostu: Hnízdil– Soukup, Šorsák, Šlégr, Stini - Vrabec, Tykal, Kocourek, Čonka - Vrbka(55.Vávra), Hejtmánek

 

Připraven : Zerner


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.5.2015

FK Baník Most 1909 U15 - FC Viktoria Plzeň
0:5 (0:3)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí FC Viktorii Plzeň. Hosté si hned v úvodu utkání vytvořili šanci, kterou po chybě mostecké obrany dokázali využít a hned ve 4.minutě se ujali vedení 1:0. V 9.minutě opět po zaváhání mosteckých hosté přidali druhou branku. Ve 30.minutě se hosté po špatné přihrávce mosteckého obránce ve středu hřiště dostali snadno k míči a zvýšili na poločasových 3:0. Po změně stran to byli opět hosté, kteří byli aktivnějším týmem a dostávali se i do šancí. Ve 48. a v 57.minutě přidali další dvě branky a zaslouženě vyhráli 5:0. Od vyšší porážky mostecké zachránil dobře chytající Hnízdil, který zlikvidoval několik tutovek hostí.

Zdeněk Kopas, trenér: „Čekali jsme, že toto utkání bude pro nás velice těžké. Soupeř má svojí kvalitu. V zápasech vytváříme hrubé chyby v obranné činnosti a ne to doplácíme. Je to dané nezkušeností a nevyzrálostí týmu, který prošel velkou obměnou. Pochvalu zaslouží brankář Hnízdíl, který ještě chytil několik stoprocentních šancí .".Sestava Mostu: Hnízdil– Soukup(52.Kučera) Šorsák, Šlégr(52.Tykal), Adam - Čonka(45.Vrabec), Šíma, Kocourek, Havlín(55.Kopecký) - Vrbka(62.Vávra), Hejtmánek


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909 U15
11:2 (4:2)

K dalšímu mistrovském utkání jarní části zajížděli mostečtí žáci do Sokolova.Od úvodu utkání si domácí vytvořili územní převahu. Mostečtí od začátku utkání hráli opatrně až ustrašeně což nasvědčovalo, že utkání bude v režii domácích. Po čtvrthodině hry domácí již vedli 3:0. Po akci Vrbky a Hejtmánka prvně jmenovaný snížil na 3:1. V zápětí na to domácí přidali čtvrtou branku. Ve 25.minutě po centru Kocourka snížil na 4:2 Hejtmánek. Po změně stran mostečtí zcela rezignovali a vysoko prohráli.

Zdeněk Kopas, trenér: „Toto utkání se mi hodnotí velice špatně. Tak jak kluci přistoupili k utkání vůbec nechápu.Musíme si vše vyhodnotit a připravit se na další utkání.  ".


Sestava Mostu: Elstner – Vrabec(36.Stini), Vohnout(55.Hnízdil), Šlégr, Šorsák(48.Kopecký)- Šíma, Trieu(48.Adam), Kocourek(48.Čonka), Soukup(36.Havlín) - Vrbka(36.Gabko), Hejtmánek

 

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

FK DUKLA Praha - FK Baník Most 1909 U15
5:0 (1:0)

K dalšímu mistrovském utkání jarní části zajížděli mostečtí žáci do Prahy, kde se střetli s FK DUKLA Praha. Úvod utkání patřil mosteckým, kteří si vytvořili územní převahu a i šance. V sedmé minutě se do šance dostal Jonáš, ale jeho lob brankář vyrazil na roh. V zápětí na to Vrbka nastřelil z bezprostřední blízkosti brankáře. Ve 27.minutě to byl opět Vrbka, který běžel sám na brankáře, ale těsně minul branku domácích. Ve 33.minutě kopali domácí přímý volný kop, ze kterého se ujali vedení 1:0. Po změně stran to naopak byli domácí, kteří si vytvořili územní převahu. Ve 43.minutě vyrobila mostecká obrana hrubku, kterou domácí potrestali a ujali se vedení 2:0. Tato branka mostecké žáky psychicky položila. Domácí pak přidali ještě tři branky a zaslouženě vyhráli.   

Zdeněk Kopas, trenér: „V tomto utkání se nám povedl úvod utkání. Vytvořili jsme si i územní převahu a i šance. Bohužel se nám nepodařilo proměnit ani jednu ze tří vyložených. Naopak v závěru prvního poločasu jsme z přímého volného kopu inkasovali. Rozhodující pro vývoj utkání byla druhá branka domácích po naší hrubé chybě. Po této brance domácí hru ovládli přidali další branky a zaslouženě vyhráli".


Sestava Mostu: Elstner – Šorsák, Vohnout, Šlégr, Zerner(52.Havlín)- Šíma(49.Bican), Trieu(60.Kopecký), Kocourek, Gabko(56.Soukup) - Vrbka(56.Adam), Jonáš(60.Stini)

 

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

FK Baník Most 1909 U15 - FK Mladá Boleslav
0:5 (0:4)

 

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí FK Mladou Boleslav. Hosté hned od začátku utkání působili bojovnějším týmem a bylo na nich vidět, že přijeli z touhou vyhrát. To bohužel mosteckým chybělo. Již ve 12.minutě chybovala obrana mosteckých a hosté šli do vedení 1:0. Po celou dobu hosté hrozili hlavně  z rychlých protiútoků. Právě z rychlých protiútoků a nedůrazu mosteckých v obranné činnosti přidali do poločasu tři branky a poločas tak zaslouženě vyhráli poločas 4:0. Po změně stran přidali hosté z penalty pátou branku a zaslouženě si z Mostu odvezli tři body.

 

Zdeněk Kopas, trenér: „Čekali jsme, že toto utkání bude pro nás velice těžké. Soupeř nás zaskočil nasazením a bojovností. Měl velice nebezpečné rychlé protiútoky.My jsme zklamali hlavně v obranné činnosti a nedokázali jsme čelit rychlým protiútokům.".Sestava Mostu: Vohnout – Kučera(36.Stini), Šorsák, Šlégr, Bican - Čonka(36.Soukup), Jonáš(50.Kopecký) Kocourek(36.Adam), Gabko - Zerner, Triue(50.Šíma)


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

5.4.2015

SK Dynamo České Budějovice - FK Baník Most 1909 U15
4:0 (1:0)

K prvnímu nadstavbovému mistrovském utkání jarní části zajížděli mostečtí žáci do Českých Budějovic. V úvodu utkání si domácí vytvořili územní převahu a dostávali i do šancí, ale mostečtí tlaku odolávali a i se dostali do dvou šancí, ale v zakončení byli nedůrazní. V 10.minutě mostečtí kopali roh. Domácí ho odvrátili a z rychlého protíútoku se ujali vedení 1:0. Tak skončil i první poločas. Po změně stran domácí pokračovali v tlaku a dostávali se do šancí, které mostečtí i se štěstím likvidovali. V 51.minutě zaváhala mostecká obrana a domácí již vedli 2:0. Mostečtí pak hru otevřeli a v závěru utkání v 66. a 69.minutě domácí přidali dvě branky a zaslouženě vyhráli.

Zdeněk Kopas, trenér: „V tomto utkání jsme narazili na velmi kvalitního soupeře se kterým jsme první poločas drželi krok, ale měli jsme i štěstí při šancích domácích. I ve druhém poločase byli domácí lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Naše kluky bych pochválil  za bojovnost   ."


Sestava Mostu: Pecháč – Šorsák,Vohnout,Šlégr,Stini(36.Bican) - Zerner(58.Soukup), Šma(45.Adam), Jonáš,Čonka(36.Kocourek) - Vrbka(51.Kučera), Triue(65.Pliska)

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

28.3.2015

  FK Baník Most 1909 U15 - AC Sparta Praha

0:5 (0:3)

V dalším kole žákovské ligy přivít a vytvářeli si ali mostečtí AC Spartu Praha. Toto utkání se již hrálo na přírodní trávě v areálu Albrechtická. Do zápasu vstoupili lépe hosté a ve 4.minutě se ujali vedení 1:0. To zaváhala pravá strana mosteckých. V 17.minutě se blýskl mostecký brankář Hnízdil a chytil tutovou šanci hostí. Následně na to v 18.minutě si slabší chvilku vybrala levá strana mosteckých a hosté vedli 2:0. Ve 23.minutě hosté přidali třetí branku a poločas tak skončil 3:0 pro Spartu. Po poločase to byli opět hosté, kteří udávali tempo hry a mostecké přehrávali. Ve 45. a 50.minutě přidali další dvě branky a zaslouženě vyhráli.

Zdeněk Kopas, trenér: „Čekali jsme, že toto utkání bude pro nás velice těžké. Soupeř má svou kvalitu a konsolidovaný tým. V týmu máme dost nových chlapců, kteří se teprve sehrávají a hlavně přišli z nižších soutěží a srovnání s kvalitním týmem nám ukazují nedostatky v herních činnostech jednotlivce. Na druhou stranu tito chlapci bojují a snaží se což se cení a je to přínos do budoucna .".Sestava Mostu: Hnízdil – Vrabec, Šorsák, Šlégr, Stini - Čonka(45.Kučera), Šíma(36.Sukup), Zerner, Kocourek - Vrbka(54.Pliska), Triue(36.Adam)


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Tomáš Vávra. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora 

 

21.3.2015

 

SK Slavia Praha - FK Baník Most 1909 U15  

6:0 (4:0)

K dalšímu mistrovském utkání jarní části zajížděli mostečtí žáci do Prahy, kde se střetli s SK Slavia Praha. V úvodu utkání domácí doslova vlétly na mostecké žáky a již ve druhé minutě po zaváhání celé levé mostecké strany se ujali vedení 1:0. V zápětí na to si slabší chvilku vybral i brankář Hnízdil, který centrovaný míč špatně vyrazil a domácí již vedli 2:0. V 10.minutě mostecký brankář vyběhl až za pokutové území, kde byl o chvíli později než domácí hráč se kterým se srazil a míč vybojoval útočník a bylo to již 3:0. Při tomto střetu se mostecký brankář zranil a musel být střídán Pecháčem. Ten si po zbytek utkání počínal velice dobře. Ve 32.minutě opět zaváhala levá strana mosteckých a po centru do pokutového území domácí přidali čtvrtou branku. Poločas tak skončil 4:0 pro domácí. Po změně stran měli domácí opět územní převahu. V 61.minutě domácí založili rychlý protiútok a přidali pátou branku. V 65.minutě se špatně domluvili oba mostečtí stopeři a po jejich zaváhání domácí přidal šestou branku a zaslouženě vyhráli. 

Zdeněk Kopas, trenér: „V tomto utkání se nám vůbec nepovedl úvod. Prohrávat ve třetí minutě 2:0 je pro náš nezkušený tým hodně těžké. Slavia nás předčila ve všech směrech a zaslouženě vysoko vyhrála.".


Sestava Mostu: Hnízdil(16.Pecháč) – Kocourek, Zerner, Šlégr, Stini - Čonka(51.Bican), Šíma, Vrabec(47.Jonáš), Gabko(36.Soukup) - Vrbka, Kopecký(36.Pliska)

 

Připraven : Tykal

 

Trenér: Zdeněk Kopas  Asistent trenéra: Tomáš Vávra  Vedoucí týmu a asistent: Jiří Hora

15.3.2015

FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909 U15 4:1 (2:1)

 

Ke druhému mistrovském utkání jarní části zajížděli mostečtí žáci k sousedovi v tabulce FK Baník Sokolov. Úvod utkání byl opatrný, ale domácí si vytvořili mírnou územní převahu a i šance. Ty buď zlikvidoval brankář Hnízdil, nebo domácí trefili tyčku. V 18.minutě vyrobili mostečtí hrubku před pokutovým územím a domácí se ujali vedení 1:0. Ve 21.minutě si na centr Gabka naběhl Hejtmánek a srovnal na 1:1. Když už to vypadalo, že poločas skončí remízou, tak domácí podnikli rychlý protiútok a ujali se vedení 2:1. Po změně stran hned v první minutě druhého poločasu opět mostecká obrana vyrobila hrubku a domácí již vedli 3:1. Tato branka se ukázala pro vývoj utkání jako rozhodující. Mostecké to psychicky položilo a domácí ještě v 54.minutě přidali čtvrtou branku a zaslouženě vyhráli.

Zdeněk Kopas, trenér: „Toto utkání se nám vůbec nepovedlo. Věděli jsme, že to bude hodně o bojovnosti a nasazení a v tom nás domácí předčili. Chtěli jsme se soustředit na náš výkon a vyvarovat se hlavně chyb v obranné činnosti. Ač jsme se na to připravovali, tak paradoxně naše hrubé chyby rozhodly o tom, že jsme v Sokolově prohráli.".

Sestava Mostu: Hnízdil – Vrabec(54.Trieu), Zerner, Šorsák, Stini - Čonka(43.Pliska), Šlégr(25.Šíma), Kocourek(54.Bican), Gabko - Vrbka, Hejtmánek

Trenér: Zdeněk Kopas. Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora

 

7.3.2015

FK Baník Most 1909 U15 - FC Hradec Králové 0:4 (0:2)

 

V prvním mistrovském utkání jarní části přivítali mostečtí žáci favorita České ligy žáků FC Hradec Králové. Úvod utkání byl opatrný, ale postupem času si hosté vytvářeli územní převahu. V 15.minutě mostecký hráč špatně odkopl míč a hostující tým tuto hrubku dokázal potrestat a ujal se vedení 1:0. Ve 23.minutě hradečtí podnikli rychlý protiútok, který mostecké překvapil a nedokázali ho eliminovat a hosté již vedli 2:0. Ve 27.minutě se uvolnil mostecký Gabko. Na jeho centr si naběhl Vrbka, ale mířil pouze nad hostující branku. Hradečtí byli nadále aktivnějším týmem, ale do poločasu se již nic nestalo a tak poločas skončil 2:0 pro hradecké. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Hosté si vypracovávali šance, které buď trestuhodně zahodili, nebo je zneškodnil brankář Hnízdil. Ve 42.minutě vyrobila hrubku obrana mosteckých a hosté již vedli 3:0. Ve 48.minutě opět po rychlém protiútoku hosté přidali čtvrtou branku a z Mostu si odvážejí zaslouženou výhru.

 

Zdeněk Kopas, trenér: „Čekali jsme, že toto utkání bude pro nás velice těžké. Soupeř má svou kvalitu a konsolidovaný tým. I přes to jsme se nezaměřili jen na obrannou činnost, ale chtěli jsme soupeře potrápit. Utkání ale ukázalo, že hradečtí byli nad naše síly. Soupeř nás trestal po rychlých protiútocích a také po našich hrubých chybách. V tréninku se musíme zaměřit hlavně na obrannou činnost celého týmu".

 

Sestava Mostu: Hnízdil – Soukup(45.Kopecký), Zerner, Šorsák, Stini - Čonka(43.Kocourek), Vrabec(50.Kučera), Šlégr(50.Pliska), Gabko - Vrbka(62.Šíma), Hejtmánek

Trenér: Zdeněk Kopas  Asistent trenéra: Tomáš Vávra  Vedoucí týmu a asistent :Jiří Hora

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Teplice  -  FK Baník Most 1909 U15 2:1 (0:0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci do Teplic. Již ve třetí minutě se uvolnil mostecký Horváth a jeho překvapivou střelu domácí brankář vyrazil. Po té se do několika šancí dostali i domácí, ale mostečtí působili fotbalovějším dojmem. Ve 30.minutě se sám před brankářem hostí ocitl Gabko, ale trefil pouze vybíhajícího brankáře. Ve 34.minutě se situace opakovala, ale tentokrát běžel sám na brankáře Šorsák, ale také trefil pouze domácího brankáře. Po změně stran, ve 37.minutě se  domácí po hrubé chybě mosteckých ujali vedení 1:0. Po této brance to byli domácí, kteří si vytvořili územní převahu a vytvářeli si šance. Když vypadalo, že se mostečtí otřepali domácí přidali v 52.minutě druhou branku. V zápětí na to se do šance dostal Horvát, ale jeho střela z levé strany těsně minula tyčku domácích. V 60.minutě mostečtí po hezké kombinaci a následném centru Hejtmánka snížili Náhlovským na 2:1. Po té domácí nastřeli tyčku a z následného protiútoku se do šance dostal Náhlovský. Ocitl se sám před teplickou brankou, ale jeho střelu z prázdné branky vykopl domácí obránce a utkání tak skončilo vítězstvím 2:1 pro domácí. 

Zdeněk Kopas, trenér: „Tradiční derby mě trošku zklamalo hlavně po fotbalové stránce. Jinak v prvním poločase jsme byli aktivnější týmem vytvořili si i vyložené šance, ale ty jsme bohužel neproměnili. Po změně stran domácí dali rychlou branku a to nás na několik minut zmrazilo. Po druhé brance jsme byli opět aktivnější a i snížili, ale vyrovnat v závěru utkání se nám už nepodařilo".

Branky Mostu: Nejedlý


Připraveni: Kopecký, Kučera, Stini, Adam, Soukup


Sestava Mostu: Hnízdil – Zerner , Náhlovský, Nejedlý, Šorsák - Pinkr(36.Tykal), Kováč - Kryl (50.Hejtmánek), Šíma, Gabko , Horváth

Trenér: Zdeněk Kopas, Asistent trenéra: Jiří Hora 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 U15 - FK Mladá Boleslav
0:2 (0:0)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci FK Mladou Boleslav. Úvod utkání patřil mosteckým, kteří si vytvořili územní převahu, ale bez patřičného efektu v podobě větší šance nebo branky. Postupně se hra vyrovnávala a spíše než kvalitní fotbal se na hřišti bojovalo. Poločas tak skončil 0:0. Po změně stran to byli hosté, kteří měli větší touhu po vítězství. V 55.minutě zaváhala pravá strana mosteckých a hosté šli do vedení 1:0. V 60.minutě hosté založili rychlý protiútok a po odražené střele se k míči dostal zcela volný hostující hráč a upravil na konečných 2:0 pro hosty.

Zdeněk Kopas, trenér: „Úvod utkání se nám vydařil. Získali jsme územní převahu, ale bez patřičného efektu. Na hřišti se bojovalo, ale oboustranně to hezký fotbal nebyl. V poslední době máme problémy s koncovkou. V obranné činnosti se dopouštíme hrubých chyb a na to pak doplácíme  ".

Branky Mostu:


Připraveni: Hnízdil


Sestava Mostu: Nejedlý – Tykal (63.Kučera), Náhlovský, Šorsák (65.Kopecký), Stini - Pink, Kováč - Zerner,  Kryl (46.Horváth), Gabko (63.Soukup), Hejtmánek(46.Adam)

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.FK Příbram  - FK Baník Most 1909 U15
4:0 (1:0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci k lídru žákovské ligy 1.FK Příbram. V 18.minutě zaváhala pravá strana mosteckých. Domácí rychle rozehráli autové vhazování a po rychlém protiútoku a zaváhání mosteckých se ujali vedení 1:0. Domácí si vytvořili uzemní převahu a jen zásluhou brankáře Nejedlého skončil první poločas 1:0. Po změně stran hned v první minutě udělal při rozehrávce hrubku domácí brankář. Šíma mu míč vypíchl, ale mířil vedle branky. V zápětí na to kopali domácí přímý volný kop a zvýšili na 2:0. Ve 40.minutě se do šance dostal mostecký Kováč, ale jeho střelu k tyči domácí brankář vyrazil. V 58.minutě opět po zaváhání a to tentokrát levé strany domácí přidali třetí branku. V 62.minutě opět po volném přímém kopu a nedůrazu mostecké obrany domácí přidali čtvrtou branku. V závěru utkání se ještě do šance dostal Šíma, ale centr Kováče nedokázal usměrnit do domácí branky.

Zdeněk Kopas, trenér: „O kvalitě a herním projevu domácích jsme věděli, ale i přes to, že jsme kluky upozorňovali na rychlou rozehrávku a rychlé protiútoky, tak z jednoho takového jsme inkasovali první branku. Ve druhém poločase jsme zas dostali dvě branky po standardních situacích, kdy jsme nedostatečně pokryli domácí hráče. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené ".

Branky Mostu:


Připraveni: Hnízdil


Sestava Mostu: Nejedlý – Tykal , Náhlovský, Pinkr (43.Kopecký), Stini - Zerner(43.Hejtmánek), Kováč - Kryl (50.Soukup), Havlín(8.Šíma), Gabko (43.Adam), Horváth (21.Šorsák)

 

Trenér: Zdeněk Kopas, Asistent trenéra: Jiří 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 U15 - Viktoria Plzeň
2:5 (1:2)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci Viktorii Plzeň. Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Ve 10.minutě chybovala obrana mosteckých, první střelu ještě brankář Hnízdil vyrazil, ale na dorážku již nestačil a i obránci mu nepomohli a hosté tak šli do vedení 1:0. Ve 12.minutě kopal mostecký Šíma přímý volný kop. Jeho prudký centr si hostující hráč srazil do vlastní branky 1:1. Po té hra nepostrádala spád, ale závěr poločasu opět patřil hostům, kteří po rychlém protiútoku a zaváhání mostecké obrany šli do vedení 2:1. Po změně stran ve 46.minutě Kováč vybojoval míč a uvolnil novou posilu domácích Horvátha a ten krásným lobem vyrovnal na 2:2. V 53.minutě se hosté opět prosadili po levé straně mosteckých a ujali se vedení 3:2.  Mostečtí se snažili hrát útočně, ale hrubé chyby a nedůraz v koncovce se jim vymstil. V 60.minutě mostečtí kopali roh. Hosté po něm založili rychlý protiútok a zvýšili na 4:2. Na konečných 5:2 pro hosty znamenala opět dorážka a chyba v obranné činnosti mosteckých. To běžela 67.minuta.

Zdeněk Kopas, trenér: „Úvod utkání byl opatrný. Měli jsme i šanci, ale hosté šli do vedení po hrubé chybě v obranné činnosti a to nás na chvilku zmrazilo. V zápětí se nám podařilo vyrovnat z přímého kopu. Minutu před koncem poločasu zaváhala naše levá strana a hosté šli do šatny s vedením 2:1. Po změně stra jsme sice vyrovnali, ale kvalita soupeře nám více nedovolila. Dopouštíme se velice hrubých až naivních chyb v obranné činnosti a hlavně nám chybí koncový hráč, který by dokázal proměňovat šance ".

Branky Mostu: 12.vlastní (Šíma), 46.Horváth


Připraveni: Nejedlý, Kopecký


Sestava Mostu: Hnízdil – Tykal (50.Havlín), Náhlovský, Šorsák (55.Soukup), Adam (46.Stini) - Šíma (55.Kučera), Kováč - Zerner, Hejtmánek (46.Pinkr), Gabko (46.Kryl), Horváth

 

Trenér: Zdeněk Kopas, Asistent trenéra: Jiří 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SK Dynamo České Budějovice  - FK Baník Most 1909 U15
10 : 0 (6:0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci do Českých Budějovic. Domácí po delší době nastoupili v optimální sestavě a do zápasu vlétli s chutí a nasazením. Od úvodu utkání si vytvořili územní převahu. V rozmezí 10. až 20.minuty vstřelili čtyři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Mostečtí postrádali pohyb, ale hlavně chuť do hry a nasazení. Dopouštěli se tak hrubých chyb v obranné činnosti, že domácí přidali do poločasu další dvě branky. A to ještě před poločasem brankář Hnízdil chytil dvě šance domácích. Po změně stran a vystřídání se hra nezměnila a domácí přidali další dva góly a mostečtí si tak odvezli debakl.

Zdeněk Kopas, trenér: „Toto utkání kluci podcenili a svým způsobem odchodili. Musíme zapracovat na jejich myšlení. Většině z nich chybí fotbalová pokora a sebekritika. Dále jsme propadli v  herních činnostech jednotlivce a hlavně také v rychlosti a koordinaci. Domácí nás v těchto činnostech předčili. Stéle propadáváme v osobních soubojích, kde nám chybí síla".

Branky Mostu: 

Sestava Mostu: Hnízdil - Tykal (36.Havlín), Šorsák (36.Soukup), Náhlovský, Adam (40.Kučera) - Kováč, Zerner (Stini) - Kryl (36.Kopecký), Šíma, Gabko (36.Pinkr) - Hejtmánek (36.Nejedlý)

 

Připraven:


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AC Sparta Praha  - FK Baník Most 1909 U15
2 : 1 (1:1)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci k favoritu České ligy žáků AC Sparta Praha. Úvod utkání lépe vyšel domácím. Již ve 12.minutě mostecký Šorskák fauloval v pokutovém území. Domácí nařízenou penaltu proměnili a ujali se vedení 1:0. Ve 13.minutě mostečtí kopali roh. Na centr Šími si naběhl Náhlovský, ale jeho hlavička skončila na domácí tyčce. V 15.minutě byl faulován Hejtmánek také v pokutovém území a rozhodčí také nařídil penaltu. Penaltu zahrával Kováč, ale domácí brankář vystihl směr jeho střely a penaltu vyrazil. V 16.minutě se do šance dostal mostecký Hejtmánek, ale jeho hlavička skončila těsně vedle branky domácích. Ve 30.minutě Kováč vybojoval míč před pokutovým území a ihned uvolnil Hejtmánka, který střelou ze šestnáctky trefil levý horní roh domácí branky a vyrovnal na 1:1. Ve 35.minutě se sám před brankou ocitl Adam ale jeho hlavičku vykopl z branky domácí hráč. Poločas tak skončil 1:1. Po změně stran to byli domácí, kteří si vytvořili tlak a i územní převahu. Ve 38. a 39.minutě se dvěma zákroky blýskl mostecký brankář Nejedlý, který zlikvidoval dvě tutovky domácích. Pak domácí měli územní převahu, ale bez větších šancí. Šest minut před koncem utkání domácí založili po hezké kombinaci rychlý protiútok a vstřelili vítěznou branku. Domácí tak zvítězili 2:1.

Zdeněk Kopas, trenér: „Toto utkání nepostrádalo náboj a to zásluhou obou týmů. Domácí šli brzy do vedení a vypadalo to, že utkání bude v jejich režii. Pak jsme také kopali penaltu, ale neproměnili jí. Bylo dobré, že nás to nesrazilo do kolen, ale naopak že jsme za několik minut dokázali vyrovnat. V prvním poločase jsem měli ještě po rozích několik šancí, ale bohužel neproměnili. Po změně stran to byli domácí, kteří šli důrazně za vítězstvím a ke konci utkání se jim podařilo dát vítěznou branku. Kluky musím pochválit za bojovný výkon".

Branky Mostu: 30.Hejtmánek 

Sestava Mostu: Nejedlý - Tykal, Šorsák, Náhlovský, Adam (64.Kučera) - Zerner (58.Stini), Kováč  - Kryl (56.Kopecký), Šíma,  Gabko (60.Soukup) - Hejtmánek (64.Kučera)

 

Připraven: Hnízdil, Rejchart


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Robert Kopas Vedoucí týmu a asistent : Jiří Hora 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 K Slávia Praha
3:1 (2:1)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci SK Slávii Praha. Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Ve 13.minutě chybovala obrana mosteckých a hosté šli do vedení 1:0. Ve 21.minutě zahráli domácí v pokutovém území ruku a hosté kopali penaltu. Tu mostecký Nejedlý chytil. To mostecké povzbudilo a ve 27.minutě vybojoval míč Šíma a jeho střela z 18 metrů znamenala vyrovnání 1:1. Ve 32.minutě po závaru před slávistickou brankou se špatně orientoval hostující hráč a hlavou vstřelil vlastní branku. 2:1 pro mostecké. Ve 34.minutě se opět blýskl domácí brankář Nejedlý a chytil šanci hostů. Po změně stran se hosté snažili o vyrovnání, ale větší tlak na mostecké si nevytvořili. Ve 40.minutě centroval Kryl a následná hlavička Pinkra skončila na tyčce. V 62.minutě utekl Kováč, ten uvolnil Pinkra a ten následně Adama a ten vstřelil třetí branku mosteckých. v závěru utkání hosté kopali roh a hostující hráč hlavičkoval do břevna mosteckých. Utkání tak skončilo výhrou mosteckých 3:1.

Zdeněk Kopas, trenér: „Úvod utkání byl opatrný. Měli jsme i šanci, ale hosté šli do vedení po hrubé chybě v obranné činnosti a to nás na chvilku zmrazilo. Pak hosté kopali po naší ruce v pokutovém území penaltu. Tu Nejedlý zlikvidoval. To se ukázalo jako důležitý zlom v utkání. Pak hosté zazmatkovali a dali si vlastní branku. Po poločase se více bojovalo než hrál líbivý fotbal, ale dali jsme třetí branku a připsali si další tři body  ".

Branky Mostu: 27.Šíma, 32.vlastní, 62.Adam


Připraveni: Hnízdil, Šlégr


Sestava Mostu: Nejedlý – Tykal, Náhlovský, Šorsák, Stini(36.Pinkr) - Šíma (64.Kopecký), Kováč - Kryl (62.Kučera), Zerner (52.Soukup) Gabko , Hejtmánek (48.Adam)

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 U15 - FK Baník Sokolov
3:0 (1:0) 5:4 na PK

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci FK Baník Sokolov. Úvod utkání lépe vyšel mosteckým, kteří si vytvářeli územní převahu. Již ve 2.minutě se v pokutovém území uvolnil Hejtmánek, ale trefil pouze tyč. Převaha mosteckých trvala a v 16.minutě se sám před brankářem ocitl Kováč, ale mířil vedle branky. Ve 27.minutě se na levé straně uvolnil Gabko, ale i jeho střelu brankář vyrazil. V zápětí na to ve 28.minutě se po rohu dostal sám před brankáře Náhlovský, ale i on nebyl úspěšný a přestřelil branku. Ve stejné minutě se na pravé straně uvolnil Kryl. Na jeho centr si naběhl Kováč a hlavou otevřel skóre 1:0. Těsně před poločasem hosté založili rychlý protiútok. Hostující útočník běžel sám na mosteckou branku, ale tuto vyloženou šanci zlikvidoval brankář Hnízdil. Po změně stran to byli opět mostečtí, kteří byli aktivnějším týmem a vytvořili si územní převahu. Paradoxně ve 43.minutě opět po rychlém protiútoku mohli hosté vyrovnat, ale brankář Hnízdil se opět blýskl bravurním zákrokem. V 51.minutě si střídající hráči Kučera a Zerner narazili spolu míč a druhý jmenovaný zakončil a zvýšil na 2:0 pro mostecké. V 53.minutě hosté překonali střelou brankáře Hnízdila, ale na brankové čáře ho zastoupil Nejedlý a střelu vyrazil na roh. v 65.minutě po závaru pře hostující brankou dorážel nejdříve Šíma, ale jeho střelu hosté ještě odvrátili, ale druhá dorážka Kryla již znamenala branku a mostečtí tak vyhráli 3:0.

Zdeněk Kopas, trenér: „Úvod se nám povedl a soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Vytvářeli jsme si i vyložené šance,ale bohužel v zakončení nám chyběl potřebný klid. Po úvodní brance jsme trochu polevili a v závěru poločasu mohli i inkasovat. Po změně stran se nám povedlo střídání a přidali druhou branku.V závěru přidali třetí a tím jsme na domácí půdě zaslouženě vyhráli  ".

Branky Mostu: 28.Kováč, 51.Zerner, 65.Kryl


Připraveni: Long, Šorsák


Sestava Mostu: Hnízdil– Tykal (38.Soukup), Náhlovský, Nejedlý, Adam - Šíma, Kováč - Kryl , Havlín (50.Kučera), Gabko (58.Kopecký), Hejtmánek (50.Zerner)

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FC Hradec Králové  - FK Baník Most 1909 U15
9 : 0 (6:0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci do Hradce Králové. Toto utkání se mosteckým vůbec nepovedlo a po špatném a i odevzdaném výkonu vysoko prohráli. Domácí, kteří jsou lídrem žákovské ligy hráli velice dobře a skoro každou svou šanci proměnili v branku.

Zdeněk Kopas, trenér: „Toto utkání se mi hodnotí velice špatně. Máme sice marodku, ale tak krutou porážku jsem nečekal. Soupeř byl velice kvalitní a otevřel nám oči v čem zaostáváme. Je to i pro nás výzva na co se v tréninkovém procesu zaměřit".

Branky Mostu: 

Sestava Mostu: Hnízdil - Tykal, Šorsák, Kováč, Adam - Náhlovský, Šíma - Kryl (60.Bican), Soukup (60.Long), Gabko - Havlín (44.Kučera)

 

Připraven: Nejedlý


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 U15 - FK DUKLA Příbram
1:1 (0:1) 5:4 na PK

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci FK DUKLU Praha. Úvod utkání lépe vyšel hostům. Ti se v 9.minutě po chybě levé strany ujali vedení 1:0. Další velkou šanci hostů zmařil v 11.minutě mostecký Šorsák. Po té se hra vyrovnala, ale do poločasu se nic důležitého již neudálo a hosté tak po 35.minutách vedli 1:0. Po změně stran se hrál spíše bojovný fotbal a to pouze po "šestnácky" bez větších šancí. V 61.minutě pronikl přes tři hostující hráče Kováč a přihrál Šímovi, který skóroval do prázdné branky. Do konce utkání se skóre již nezměnilo a tak došlo na pokutové kopy. V těch byli úspěšnější mostečtí a vyhráli 5:4 a připsali si tak dva body.

Zdeněk Kopas, trenér: „Úvod utkání patřil hostům, kteří lépe kombinovali a měli i územní převahu.První poločas i zaslouženě vyhráli. Po změně stran se hra vyrovnala, ale náš výkon nebyl z těch nejlepších. No konečně jsme vyhráli na penalty ".

Branky Mostu: 61.ŠímaSestava Mostu: Nejedlý– Tykal, Šorsák, Pinkr (29.Zerner), Adam - Náhlovský, Havlín (60.Kopecký) - Kryl (47.Soukup), Šíma (65.Hnízdil), Gabko , Kováč

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 U15 - 1.FK Příbram
1:4 (1:1)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci vedoucí celek 1.FK Příbram. Úvod utkání byl velice opatrný. Ve 14.minutě se hosté ujali vedení 1:0 po hrubé chybě ve středu hřiště. Ve 24.minutě mostečtí vyrovnali. To Náhlovský uvolnil Kováče a ten sklepl míč Gabkovi a ten srovnal na 1:1. Po této brance hosté převzali iniciativu a byli lepším týme. Že poločas skončil remízou byla zásluha mosteckého brankáře Nejedlého, který chytil tři tutové šance hostů. Po změně stran to byli opět hosté, kteří byli aktivnější a dostávali se i do šancí. Ve 45.minutě mostečtí opět vyrobili hrubku a hosté trestali 2:1. V 51. a 66.minutě hosté přidali další dvě branky a zaslouženě vyhráli.

Zdeněk Kopas, trenér: „Opět jsme se nevyvarovali hrubých chyb v obranné činnosti. To kvalitní tým dokázal trestat. Naší oporou byl brankář Nejedlý, který ještě zlikvidoval několik  šancí".

Branky Mostu: 24.GabkoSestava Mostu: Nejedlý– Tykal(60.Kopecký), Šorsák (49.Šlégr), Pinkr, Adam - Náhlovský, Kováč - Zerner(49.Kryl), Šíma (65.Hnízdil), Gabko (49.Soukup)- Hejtmánek(56.Havlín)

 

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK DUKLA Praha  - FK Baník Most 1909 U15
2:1 na pen. 8:7

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci do Prahy, kde se na umělé trávě na stadiónu Aritmi Praha střetli s Duklou Praha. Utkání bylo od začátku oboustranně opatrné. Hra se odehrávala ve středu hřiště a se spoustou chyb a ztrát míčů na obou stranách. Ve 20.minutě se do šance dostal mostecký Soukup, ale jeho střela šla nad branku domácího brankáře. Ve 23.minutě Adam kopal roh a přímo z něj po chybě domácího brankáře poslal mostecké do vedení 1:0. Do konce poločasu se již nic nezměnilo a tak poločas lépe vyzněl pro mostecké. Po změně stran domácí působili fotbalovějším dojmem a v 51.minutě po špatné rozehrávce mosteckých a následné chybě na levé straně domácí vyrovnali na 1:1. V závěru utkání se do dvou šancí dostal střídající Nejedlý, ale jeho hlavička a následně i střela skončili těsně vedle branky. Utkání tak skončilo 1:1 a na pokutové kopy zvítězili domácí 8:7.

Zdeněk Kopas, trenér: „Toto utkání bylo velice opatrné a to z obou stran.Více se bojovalo než hrál "fotbal". V prvním poločase jsme byli opticky lepším týmem, ale naopak ve druhém poločase to byli domácí, kteří měli územní převahu a i lépe kombinovali. Remíza je tak spravedlivá. Škoda, že už podruhé v tomto ročníku jsme prohráli na pokutové kopy".

Branky Mostu: 23.Adam 

Sestava Mostu: Hnízdil - Náhlovský, Šorsák, Kováč, Stini - Pinkr (45.Tykal), Šlégr (45.Zerner) - Soukup (55.Nejedlý), Havlín (47.Kopecký), Gabko - Adam (47.Kryl)


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Baník Most 1909 U15 - FK Teplice
2:3 (1:2)

V dalším kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci Teplice. Úvod utkání vyšel lépe mosteckým, kteří byli aktivnějším týmem. V 17.minutě aktivně hrající Šíma uvolnil Zernera a ten svůj průnik proměnil ve vedoucí branku mosteckých. Ve 26.minutě si mostecká obrana vybrala slabší chvilku a po velkém zaváhaní hosté vyrovnali na 1:1. Ve 29.minutě se hosté po rychlém protiútoku a opět chybě mostecké obrany ujali vedení 2:1. V 52.minutě se do vyložené šance dostal Šíma. Hostující brankář jeho šanci zmařil faulem  a byl vyloučen. Z následného přímého volného kopu Gabko vyrovnal na 2:2. Pak se na hřišti více jen bojovalo než se hrál pohledný fotbal. Utkání vypadalo, že skončí remízou, ale v nastaveném čase hosté kopali přímý volný kop a z něj vstřelili vítěznou branku.

Zdeněk Kopas, trenér: „Úvod utkání se nám vydařil. Šli jsme i do vedení, ale po dvou hrubých chybách v obrané činnosti hosté nejen vyrovnali, ale šli i do vedení. Ve druhém poločase jsme vyrovnali , ale bohužel v závěru utkání jsme z přímého volného kopu inkasovali a tak prohráli 2:3".

Branky Mostu:  Zerner, GabkoSestava Mostu: Hnízdil – Náhlovský, Šorsák,  Kováč, Stini - Pinkr (50.Soukup), Šlégr(40.Adam) - Zerner, Šíma, Gabko (67.Tykal)- Havlín (50.Nejedlý)

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Mladá Boleslav  - FK Baník Most 1909 U15
0:1 (0:0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci do Mladé Boleslavi. Utkání bylo od začátku oboustranně opatrné. Hra se odehrávala ve středu hřiště a se spoustou chyb a ztrát míčů na obou stranách. Postupem času měli domácí optickou převahu, ale pouze ve středu hřiště. Poločas skončil 0:0 bez vyložených šancí na obou stranách. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Ve 42. minutě se na pravé straně uvolnil Náhlovský. Na jeho přetažený centr si naběhl Gabko, který prostřelil domácího brankáře a mostečtí vedli 1:0. Po té si domácí vytvořili územní převahu, ale bez efektu a tak mostečtí v Mladé Boleslavi vyhráli a odvezli si tak tři body.

Zdeněk Kopas, trenér: „Toto utkání bylo velice opatrné a to z obou stran.Více se bojovalo než hrál "fotbal". Obě družstva dost kazila přihrávky a vázla i kombinace. Nakonec jsme byli štastnějším týmem a o branku vyhráli.

Branky Mostu: 42.Gabko 

Sestava Mostu: Nejedlý - Náhlovský, Šorsák, Kováč, Stini - Pinkr (65.Kopecký), Šlégr - Kryl (64.Hnízdil), Havlín (50.Soukup), Gabko (65.Tykal) - Adam (45.Šíma)


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 U15 - FK Pardubice
0:6 (0:2)

Ve třetím podzimním kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci celek Pardubic. Úvod utkání byl z obou stran opatrný a obě družstva spíše vyčkávala co od druhého týmu může očekávat. Postupem času to byli hosté, kteří přebírali iniciativu. Hlavně lépe kombinovali, byli důraznější v osobních soubojích a lépe kombinovali. Mostečtí působili dost zaskočeně a to hosté dokázali využít. Ve 20.minutě po chybě ve středním pásmu a pak ve středu hříště se hosté ujali vedení 1:0. Pak domácí opět chybovali v obranné činnosti a hosté vedli 2:0. Tak skončil i poločas. Po změně stran byli hosté aktivnější a přidali další branky a zaslouženě vyhráli 6:0.

 

Zdeněk Kopas, trenér: „Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Postupem času nás hosté začali přehrávat. Hlavně jsme prohrávali naivně osobní souboje a vázla nám kombinace. Po poločase, který jsme prohráli 2:0 jsme se chtěli pokusit o zvrat  v utkání, ale kvalita hostů a naše hrubé chyby v obranné činnosti a nemohoucnost v útočné fázi rozhodla o tom, že jsme v domácím prostředí vysoko prohráli".

Branky Mostu: 

Sestava Mostu: Nejedlý – Zerner, Šorsák,  Ślégr, Stini - Náhlovský(45.Džuban) 

, Pinkr (58.Hnízdil) - Soukup(36-Tykal), Havlín (45.Kopecký). Šíma (36.Gabko) - Adam(45.Bican)
Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Baník Most 1909 U15 - SK Dynamo České Budějovice
1:1 (0:0) 3:1 na pk

V prvním domácím utkání podzimní části žákovské ligy přivítali mostečtí žáci v areálu v Albrechtické SK Dynamo České Budějovice. Úvod utkání patřil mosteckým, kteří si vytvořili územní převahu, ale bez větší gólové šance. Od 20.minutyse hra vyrovnala a naopak to byli hosté, kteří převzali aktivitu a diktovali tempo hry. Poločas skončil 0:0.Po změně stran se hra odehrávala ve středu hřiště bez větších šancí na obou stranách. Ve 45.minutě se po rychlém protiútoku hosté ujali vedení 1:0. Po této brance mostečtí hru více otevřeli a dostali se i do několika šancí. V 67.minutě Kováč uvolnil střídajícího Nejedlého a ten nastřelil tyčku hostujícího týmu. V zápětí na to v 68.minutě aktivně hrající Kováč uvolnil Pinkra a ten srovnal skóre na konečných 1:1. Mostečtí pak ztratili ještě jeden bod do tabulky, když prohráli na pokutové kopy 3:1.

Zdeněk Kopas, trenér: „Do utkání jsme vstoupili dobře a dokázali si vynutit i územní převahu, lae vyloženou šanci jsme si nevytvořili. Závěr prvního poločasu naopak patřil hostům a mi se strachovali, aby jsme neinkasovali. Ve druhém poločase jsme nedokázali eliminovat rychlým protiútokům soupeře a po jednom z nich jsme inkasovali. V závěru utkání jsme vyronali a i šahali po třech bodech. Zápas skončil podle mě spravedlivou remízou".

Branky Mostu: 68.Pinkr 

Sestava Mostu: Hnízdil – Zerner, Šorsák, Kováč, Náhlovský (55.Náhlovský) - Soukup (50.Stini), Pinkr - Šíma (62.Šlégr), Havlín (55.Kopecký), Gabko (45.Kryl) - Adam (63.Tykal)

 


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

FC Viktoria Plzeň  - FK Baník Most 1909 U15
7:2 (5:1)

K prvnímu mistrovskému utkání zajížděli starší mostečtí žáci do Starého Plzence, kde se střetli s Viktorií Plzeň. Vstup do utkání se lépe vydařil domácím. Již v šesté minutě se domácí po chybě mosteckých ve středu obrany ujali vedení 1:0. V 17.minutě chybovala levá strana mosteckých a domácí vedli 2:0. V 19.minutě si slabší chvilku vybrala pravá strana mosteckých a domácí po centru přidali hlavou třetí branku. Ve 21.minutě mostečtí zastavili rychlý útok domácích pouze za cenu faulu a z přímého kopu Viktorka zvýšila na 4:0. Ve 22.minutě měl vyloženou šanci mostecký Havlín, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil na roh. Ve 26.minutě domácí po rychlém protiútoku a následné chybě v obraně zvýšili na 5:0. Ve 32.minutě se mostecký Adam kopal přímý volný kop. Jeho centr prodloužil Pinkr a mostečtí snížili na 5:1. Po změně stran ve 37.minutě po kombinaci na pravé straně a následném centru Kryla snížil hlavou Pinkr na 5:2. Ve 43.minutě kopali domácí roh a zcela volný  hráč hlavou přidal další branku 6:2. Na konečných 7:2 pro Viktorku skóroval domácí hráč v 60.minutě, kdy domácí opět těžili z rychlého protiútoku.

Zdeněk Kopas, trenér: „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Hlavě jsme se dopouštěli hrubých chyb v obranné činnosti. Domácí nás předčili ve všech herních činnostech. Prohrávali jsme osobní souboje a nedokázali čelit nátlakové hře domácích. Prakticky po dvaceti minutách hry bylo o kruté prohře mosteckých rozhodnuto".

Branky Mostu: 32. a 37. Pinkr 

Sestava Mostu: Hnízdil – Zerner, Pinkr, Šorsák, Soukup (40.Stini) - Kováč, Náhlovský (50.Nejedlý) - Gabko(40.Stini), Havlín (50.Kopecký), Kryl - Adam (58.Šlégr)


Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jiří Hora