Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.12.2015 17:46:15

FK Baník Most 1909 - A žáci U15 - ročník 2000

ESPRIT CUP 3. 2/11

ESPRIT CUP - O pohár Tomáše Řepky - 3. místo

Datum 26. 2. - 27. 2. 2011
Pořadatel:AC Sparta Praha
stadion: sportovní hala Praha - Štěrboholy
Umístění: 3. místo
 
Na poslední halový turnaj v této sezoně, jsme se vypravili na tradiční fotbalové klání, 3. ročník Esprit Cupu. Tentokrát se turnaj nekonal, jako v předchozích ročnících v Tandvaldu, ale pořadatelé zvolili novou, víceúčelovou sportovní halu v Praze - Štěrboholích. Novinkou byly také nafukovací mantinely kolem celého hřiště a plnili několik funkcí. Jednak míč byl stále ve hře a protože na palubovce probíhaly vyhrocené a dramatické boje sloužily mantinely jako výborná ochrana proti zranění.
V prvním hracím dnu jsme se postupně utkali s opět výborně hrající Tescomou Zlín, nažhaveným a jako vždy kvalitním domácím týmem Sparty, jediným zahraničním účastníkem Slovanem Bratislava a šikovnými kluky ze Slavie.
Do turnaje jsme vlétli jako uragán.  Kvalitní hrou, výborným nasazením a velmi dobrými individuálními výkony jsme výrazně zvítězili se Zlínem 5:1. V dramatickém souboji se Spartou se hra přelévala od jedné branky ke druhé a jedna šance střídala druhou. Našim klukům se nakonec podařilo soupeře zdolat, po výsledku 3:2. V dalším zápase jsme podali velmi špatný výkon a nechali se zaskočit houževnatým soupeřem z Bratislavy a prohráli 0:2. V posledním utkání prvního hracího dne kluci opět zabrali a po dramatické bitvě se Slavii Praha jsme mohli slavit těsnou, ale zaslouženou výru 2:1.
Po odehrání všech zápasů sobotního programu jsme se vyhřívali na 1. místě průběžného pořadí s počtem 9 bodů. V těsném závěsu za námi byl  další zástupce našeho kraje, FK Ústí nad Labem, kteý do turnaje také vstoupil velmi dobře a mohl se těšit ze získaných 8 bodů. Ostatní týmy měly bodový odstup, takže před nedělí jsme měli velmi dobrou výchozí pozici.
Volné odpoledne jsme strávili ubytováním v parádním hotelu STEP a také návštěvou Multikina na Flóře.  
Druhý hrací den jsme zahájili drtivou porážkou se Zbrojovkou Brno 0:5 a hodně rychle spadli z hrušky dolůfrown.
V dalším zápase se opět naši kluci dali dohromady a předváděli svou tradiční hru. Výsledkem bylo výrazné vítězství proti FC Vítkovice 5:1.
Před naším posledním zápasem proti tradičnímu rivalovi z Ústí byly karty rozdány následovně. V případě naší výhry již nikdo nemohl ohrozit naše vítězsví. Porážka nebo remíza nás odsuzovala ke 3. místu.
Zápas nabídl úžasnou podívanou, bohužel se špatným koncem pro nás. V úvodu utkání jsme dominovali a spalovali jednu šanci za druhou. Dobře jsme kombinovali a nedali soupeři vydechnout. Po drtivém úvodu se podařilo soupeři hru vyrovnat a začal také hrozit před naší brankou. Hra se odehrávala ve vysokém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Protože se klukům z Ústí podařilo jednu branku vstřelit, zvítězili 1:0 a tím se stali zaslouženě celkovými vítězi turnaje, když ve všech zápasech nepoznali hořkost porážky.
Naši kluci skončili opět na stupních vítězů, když obadili krásné, i když bezprostředně po konci posledního utkání hodně uplakané 3. místo.
Turnaj byl velice vyrovnaný a zúčastnily se ho opravdu špičkové týmy z celé republiky. To, že se nám podařilo skončit opět mezi nejlepšími, je dalším velkým úspěchem našich kluků !!!
 
Za předvedené, úžasné výkony zaslouží pochvalu všichni hráči, kteří se turnaje v našich barvách zúčastnili.  
Nelepším  hráčem našeho týmu byl  vyhlášen Marek Chovan a do All stars týmu turnaje byl zaslouženě vybrán David Náhlovský.
 
Branky Mostu: Náhlovský 4, Chovan 3, Šilhan 3, Jirůšek 3, Gabko a Kováč.
Sestava Mostu: Elstner, Nejedlý, Tykal, Gabko, Šilhan, Kováč, Náhlovský, Šíma, Heidenreich, Chovan, Jirůšek.
 
Výsledky Baníku:
FK Baník Most - FC Tescoma Zlín            5:1
FK Baník Most - AC Sparta Praha           3:2
FK Baník Most - ŠK Slovan Bratislava     0:2
FK Baník Most - SK Slavia Praha             2:1
FK Baník Most - FC Zbrojovka Brno         0:5
FK Baník Most - FC Vítkovice                   5:1
FK Baník Most - FK Ústí nad Labem        0:1
 
 
Celkové Pořadí:
 
1. FK Ústí nad Labem
2. FC Zbrojovka Brno
3. FK Baník Most
4. AC Sparta Praha
5. SK Slavia Praha
6. FC Tescoma Zlín
7. FC Vítkovice
8. ŠK Slovan Bratislava
 
TOPlist