Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.12.2015 17:46:15

FK Baník Most 1909 - A žáci U15 - ročník 2000

FAJKI CUP 1. 9/10

3. ročník FAJKI CUP 2010 - 1. místo

 
Datum 4. - 5. 9. 2010
Pořadatel: FC Vítkovice
stadion: Městský stadion  Aréna Vítkovice
Umístění: 1. místo
 
 
První záříjový víkend jsme se zúčastnili krásného a velmi kvalitního turnaje FAJKI CUP v Ostravě-Vítkovicích. Účast nejlepších týmů z ČR a Slovenska slibovala nádherné a dramatické zápasy. Skutečnost naše představy naplnila a při cestě vlakem z Mostu do Ostravy si většina rodičů i hráčů zavzpomínala na rok staré vitězství na neméně kvalitním turnaji JAKO CUP v Hradci Králové. Nikdo z dospělých si nedovedl představit, že můžeme takový triumf zopakovat. Opak byl pravdou a naši kluci po výborných výkonech a nervy drásajících zápasech dovedli celé snažení k zaslouženému titulu !!!! 
Ale hezky popořádku.....
 
Cesta začala již v pátek 3. 9. 10 v 10:00 kdy jsme si dali sraz na vlakovém nádraží v Mostě. Jelikož jsme chtěli prožít spoustu zážitků a zkusit něco nového,  zvolili jsme jako dopravu vlak. Cesta probíhala bez problémů a všichni jsme si pochvalovali pohodlí a pohodu, která v našich "coupé" panovala. V Ostravě nás čekalo milé překvapení, když veškerá organizace klapala na jedničku s hvězdičkou, za což patří velké poděkování organizátorům turnaje v čele s panem R. Fajkusem. Ubytování, strava, doprava a samotné sportoviště předčila naše očekávání a kluci se mohli plně soustředit na své sportovní výkony.
 
Sobota:
 
FK Baník Most - Považská Bystrica     3:0
 
Do prvního zápasu jsme vlétli jako uragán a začali dobývat branku soupeře. Zápasy se hráli 2 x 12 minut, takže byl dostatek času na trpělivé obléhání slovenské branky. Postupně jsme se střelecky prosadili a po brankách Náhla, Tykyho a Šimiho jsme pohodlně vyhráli 3:0
 
 
 
FK Baník Most - FC Baník Ostrava    3:0
 
Po dobrém úvodním zápase byli kluci správně nažhaveni a v utkání se projevili jako lepší tým a zaslouženě vyhráli tříbrankovým rozdílem. Naše branky vstřelili Šilhy 2x a opět Šimi, který se začal po svém příchodu z Viktorie Žížkov střelecky prosazovat.
 
 
FK Baník Most - FA Nitra                  0:0
 
Před zápasem se soupeřem ze Slovenska bylo jasné, že již postupujeme do vytoužené finálové skupiny. Zápas moc pohledný fotbal nenabídl. Hra se spíše odehrávala mezi oběma pokutovými územími. Do jedné větší šance se dostali hráči Nitry, ale výborně zasáhl Tony. Naše šance Šimi ani Šilhy neproměnili a tak skončilo utkání bez branek
 
 
 
FK Baník Most - AC Sparta Praha    0:2
 
Zápas s tradičním rivalem z Prahy nabídl strhující podívanou. Oba týmy předváděli pohlednou a bojovnou hru. Naší úvodní šanci po chybě brakáře hostů neproměnil Šilhy. Potom se hra přelévala od jedné branky ke druhé, ale žádné družstvo nemohlo vstřeli branku. Po chybě Nejdedlose, který vykopl míč přímo k nohám Sparťanského útočníka jsme dostali soupeře na koně. Obdržená branka v poslední minutě 1. poločasu na nás zanechala stopy a druhou branku jsme inkasovali hned v úvodu 2. poločasu. Potom jsme se hnali za vyrovnáním a předváděli výborný výkon. Bohužel žádný z našich pokusů se neujal a tak jsme odešli poraženi. Nutno podotknout, že se vztyčenou hlavou, protože za předvedený výkon zaslouží kluci pochvalu.
Postup do finálové skupiny byl zpečetěn a tak jsme se mohli těšit na další kvalitní soupeře.
 
 
FK Baník Most - FC Tescoma Zlín    2:0
 
Nejdůležitější krok k naší účasti v samotném finále jsem udělali s tradičně vynikajícím a krásně hrajícím týmem ze Zlína.
V tomto zápase nenastoupil kvůli nevolnosti Šilhy a tak jsme museli zvládnout zápas jen se třemi střídajícími hráči. Kluci se fantasticky semkli a od začátku zápasu se hrál výborný a vyrovnaný zápas. Po rohovém kopu nás dostal do vedení hlavou Hajdy. Kluci hráli na hranici sebeobětování a podali jeden z nejlepších výkonů v turnaji. Zraněním odnesl srážku se zlínským útočníkem Tony a tak do branky musel Nejedlos, který při několika nebezpečných situacích před naší brankou výborně zasáhl. Náš skvělý výkon gradoval a po hezké akci vsítil svou třetí branku v turnaji Šimi. Potom jsme soupeře už k ničemu vážnějšímu nepustili a dobrým držením míče, utkání dovedli do vítězného konce.
 
Po prvním dnu a perfektně zvládnutém vstupu do finálové skupiny jsme si zasloužili vydatnou večeři a zasloužený odpočinek na hotelu. Kluci únavou usnuli a už se těšili na další hrací den. Rodiče a trenéři tradičně rozebrali odehraná utkání v hotelovém baru a všichni doufali, že v neděli budeme pokračovat v super výkonech.
 
Neděle:
 
FK Baník Most - ŠK Slovan Bratislava    1:4
 
Nedělní sychravé a promočené ráno nás nezastihlo úplně v pohodě. Ve druhém utkání finálové skupiny jsme vysoko prohráli se slovenským soupeřem, i když výsledek vůbec neodpovídá průběhu hry. Po zaváhání naší obrany šel soupeř brzy do vedení
Po krásné akci Jirů, vstřelil z voleje nádhernou branku Šimi. Začali jsme diktovat tempo hry, ale bohužel z ojedinělého útoku hostů jsme si dali vlastní gól. Ve druhém poločase jsme inkasovali další kuriózní branku, přímo z rohu. Poslední gól vstřelil soupeř krásně hlavou opět z rohu a nás tím dokonale uzemnil. Zranění Tonyho ze sobotního zápasu se Zlínem se ukázalo jako vážnější a tak od dalšího zápasu chytal Nejedlos, který v každém následujícím zápase vytáhl jeden bravurní zákrok a až do konce turnaje již neinkasoval.
 
 
FK Baník Most - SK Benešov            1:0
 
Nešťastná porážka se Slovanem nás dostala psychicky dolů a tak jsme soupeře ze středních Čech porazili brankou z 1. minuty pouze 1:0. O gól v Benešovské brance se postarali výborně napadající Šilhy a Šimim. Druhý jmenovaný krásně přihrál Šilhymu, který nezadržitelně skóroval. Potom nás výborně bránící soupeř již k ničemu nepusti, ale i takto hubená výhra byla pro další vývoj v naší skupině velmi důležitá.
 
 
FK Baník Most - FC Zbrojovka Brno     4:0
 
V zápase na UMT jsme soupeře přehráli a vytvářeli si velké množství brankových příležitostí. Jelikož se nám po nevydařeném ranním zápase vytratila ze hry lehkost, zahazovali jsme jednu šanci za druhou. V průběhu zápasu jsme se nakonec prosadili a po brankách Šimiho, Hajdyho, Páti a Sukyho zvítězili jasně 4:0
 
 
FK Baník Most - FK Frýdek-Místek      1:0
 
Jak už to na takových kvalitních turnajích bývá, poslední zápas ve skupině se hrál doslova o všechno. Výhra nás posunovala do vytouženého finále. Remíza do zápasu o 5.-6. místo a porážka dokonce do zápasu o 7.-8. místo. Kluci nastoupili odhodlaně a snažili se vstřelit kýženou branku. Soupeř z Moravy se ve finálové skupině prezentoval velmi dobrou, technickou hrou, kterou předváděl také v našem zápase. První poločas se odehrál bez větších šancí. Do druhé půle jsme vstoupili s cílem vstřelit tolik potřebnou branku a strhnout vítězství na naši stranu. Kluci bojovali jako lvi a začali se dostávat do šancí. Po krásné kolmici od Sukyho se do úniku dostal Šilhy, obešel brankáře a vstřelil vítěznou branku. V zápase jsme skórovali ještě jednou po důrazné hlavičce Náhla, kterou nám však rozhodčí pro údajný faul neuznal. Po utkání nastala obrovská radost všech hráčů, protože se nám povedl doslova husarský kousek. Včetně červnového turnaje Tempo Cup to byla naše čtvrtá účast ve finále !!!
(Tempo Cup, UMBRO Cup, OPOČNO Cup, FAJKI Cup). V závěru na trenérských lavičkách zavládli trochu emoce, které k takto vypjatým bitvám patří a my doufáme, že už jsou zapomenuty.....
Naše radost z postupu do velkého finále byla spontánní a všichni jsme si ji užívali plnými doušky.
 
 
FK Baník Most - SK Sigma Olomouc     2:0
 
Finále začalo slavnostním ceremoniálem, kdy kluci nastoupili jako "velcí fotbalisté" na hrací plochu, moderátorem byli jmenovitě představeni, pozdravili diváky a až po té se mohli pustit do finálové bitvy.
V posledním zápase turnaje nás čekal soupeř z Olomouce, který skončil ve své finálové skupině na 1. místě a za sebou nechal takové týmy jako Spartu, Žilinu, Slavii nebo domácí Vítkovice.
Kluci z Olomouce do zápasu vstoupili s určitým respektem, protože měli v hlavách 14 dní starou porážku z UMBRO CUPU, kterou jsme jim uštědřili v podobě 7:0. Jenomže kdo si myslel, že to půjde stejně snadno tak se zmýlil. Soupeř nám nedal nic zadarmo a prezentoval se výborným výkonem. Jenomže na naše kluky to nestačilo. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a tlačili se k brance Olomouce. Po individuální akci se neujala střela Hajdyho. Šilhyho a Šimiho několikrát vychytal brankář. Střely Náhla, Jirů a Tykyho také neskončili v síti a když neproměnil svůj únik ani Kovy svítil na ukazateli o poločas stav 0:0. Hru jsme měli pod kontrolou, dobře kombinovali a nenechali soupeře vydechnout. Bylo jen otázkou času kdy překonáme soupeřovo brankáře. To se povedlo po krásné přihrávce Gabora na Kovyho, který si schovával jedinou branku v turnaji zrovna na finále.
Druhou pojišťovací branku přidal Gabor, po sólu a krásné přihrávce od Hajdyho.
Po závěrečném hvizdu sudího propukl v našem táboře gejzír radosti a všichni jsme mohli začít slavit šampaňským (samozřejmě dětským), které se na ploše najednou obejvilo (ještě že máme ty rodiče).
 
Slavnostní ukončení turnaje bylo jako z pohádky a organizátoři se opět předvedli ve výborném světle. Známá píseň "We are the Champions" a ohňostroj jen dokresloval úžasnou atmosféru.
Vojta Šilhan byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a David Náhlovský byl zvolen do All stars týmu turnaje.
 
Všichni hráči, kteří v turnaji nastoupili zaslouží obrovskou pochvalu, protože se prezentovali excelentními výkony. Tony i Nejedlos si každý vybrali v turnaji slabší chvilku, ale v pravý okamžik náš tým vždy podrželi a byli oporami. Náhlo s Pikym kralovali suveréně obraně. Dobře jim sekundoval Páťa. Tradičně naše silná záloha střídala geniální výkony s průměrnými, ale vždy když bylo potřeba tak předvedli super hru a soupeře přehráli - Jirů, Hajdy, Tyky, Gabor a Suky. Naše pušky v útoku také nezaháleli: Šilhy, Šimi i Kovy naběhali spoustu kilometrů, vybojovali velké množství míčů a hlavně stříleli důležité branky !!! 
Zvláštní ocenění patří Náhlovi, který doslova neslezl ze hřiště a odehrál úžasný turnaj.
 
 
 

Branky: Šíma 5, Šilhan 4 Heidenreich 2, Náhlovský, Tykal, Soukup, Kováč, Gabko, Šlégr.

 

Sestava: Nejedlý, Elstner, Pikal, Šlégr, Náhlovský, Heidenreich, Tykal, Jirůšek, Gabko, Kováč, Šíma, Šilhan, Soukup

 

Zápasy:

Základní skupina:

FK Baník Most – ŠK Povážská Bystrica         3:0

FK Baník Most – FC Baník Ostrava               3:0

FK Baník Most – FA Nitra                             0:0

FK Baník Most – AC Sparta Praha                 0:2

Finálová skupina:

FK Baník Most – FC Tescoma Zlín                2:0

FK Baník Most – ŠK Slovan Bratislava           1:4

FK Baník Most – SK Benešov                        1:0

FK Baník Most – FC Zbrojovka Brno             4:0

FK Baník Most – Frýdek Místek                     1:0

Finále:

FK Baník Most – SK Sigma Olomouc             2:0

 
 
Celkové pořadí:
 

1.    FK Baník Most

2.    SK Sigma Olomouc

3.    AC Sparta Praha

4.    FC Tescoma Zlín

5.    FC Vítkovice

6.    Fotbal Frýdek – Místek

7.    MŠK Žilina

8.    ŠK Slovan Bratislava

9.    SK Benešov

10.  SK Slávia Praha

11.  ŠK Povážská Bystrica

12.  FC Zbrojovka Brno

13.  SK Motorlet Praha

14.  Dukla Bánská Bystrica

15.  FA Nitra

16.  Tatran Kohoutovice

17.  FC Baník Ostrava

18.  Inter Bratislava

19.  FC Vítkovice II

20.  Sokol Stará Bělá

 

TOPlist