Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.12.2015 17:46:15

FK Baník Most 1909 - A žáci U15 - ročník 2000

Modřice 6. 8/11

 O pohár starosty města Modřic 2011 - 6. místo

 Datum 5. - 7. 8. 2011
Pořadatel:Zbrojovka Brno
stadion: Modřice, Hrušovany, Chrlice
Umístění: 6. místo
 
O víkendu jsme se zúčastnili úžasného, třídeního turnaje, který pořádala Zbrojovka Brno. 20 výborných družstev bylo rozděleno do 4 skupin po 5 účastnících. Z každé skupiny postupovaly jen 2 týmy do finálové osmičky a ostatní družstva jen do zápasů o umístění o 9. - 16. místo. Poslední týmy ze základních skupin se utkaly ve skupině 17. - 20.
Hrací doba byla stanovena na 2 x 20. Novinkou bylo zařazení pravidla o ofsajdu, které se bude v této žákovské kategorii uplatňovat v soutěžním ročníku.
V prvním zápase jsme se střetli se Sigmou Olomouc a po vyrovnaném průběhu utkání zvítězili 3:1. V dalším vyrovnaném zápase bez větších šancí jsme remizovali 0:0 se Slovanem Bratislava. V posledním utkání 1. hracího dne jsme se utkali o postupové místo s šikovnými hráči Fš Třebíč. V zápase nahoru dolů, který nabídl divákům velké množství branek, jsme nakonec soupeře přestříleli a zvítězili 6:3.
Druhý hrací den pro nás začal zápasem o prvenství ve skupině proti dosud suverénímu týmu 1. FK Příbram. Jelikož se výsledek započítával do další semifinálové skupiny sliboval zápas velké drama. To se také na trávníku odehrávalo. Soupeř šel brzy do vedení 2:0. Potom se hrál bojovný fotbal a oba týmy si vypracovávaly brankové příležitosti. Snížit se podařilo Šilhymu. Potom nám nebyla pro domnělý ofsajd uznána vyrovnávajícící branka. A tak místo 2:2 po další akci Příbramských fotbalistů byl stav 1:3 z našeho pohledu. Další zdramatizování utkání způsobila branka Hajdyho, ale přes další šance se nám již vyrovnat nepodařilo a v závěru přidal soupeř rozhodující branku z penalty.
V dalším zápase semifinálové skupiny nás čekal doposud neporažený NK Zadar z Chorvatska. Soupeře jsme se nezalekli, drželi jsme míč, dobře kombinovali, ale soupeř nám dal lekci z důrazu, rychlosti a agresivity. Konečný výsledek 1:4 je pro nás krutý, ale z ohledem na individuální kvality hráčů Zadaru spravedlivý.
Třetí hrací den nás čekala v posledním zápase semifinálové skupiny FA Nitra. V dramatickém a velmi hezkém utkání se nám podařilo zvítězit 3:1, když kluci otáčeli nepříznivý stav z 0:1.
Vítězství nás poslalo do zápasu o 5. místo. V tomto zápase jsme si vybrali slabší chvíli a po bezkrevném výkonu odešli poraženi 1:5.
Celkové hodnocení naší účasti je určitě pozitivní. Ve většině utkání jsme diktovali tempo zápasů, drželi míč, vytvářeli si brankové příležitosti. Soupeři nás trestali z rychlých protiútoků, které jsme nestačili eliminovat.
Všechna utkání jsme sehráli proti výborným týmům této věkové kategorie a nutno podotknout, že příležitost dostali opět všichni zdraví hráči celého týmu.
Zápasy nám opět ukázaly nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Rychlost, zdravá agresivita, rychlá práce s míčem, přesnost v zakončení.
V celkovém pořadí jsme obsadili 6. místo (4. v Česku) a opět prokázali, že fotbalovým uměním patříme do užší špičky v republice. O vyskoké kvalitě turnaje svědčí také fakt, že další špičkové a věhlasné týmy této věkové kategorie se umístili ve druhé polovině tabulky.
Velké poděkování patří pořadatelům turnaje, kteří pro kluky připravili jak po organizační tak zejména po sportovní stránce úžasný turnaj.
 
Branky Baníku: Šilhan 5, Šíma 3, Pinkr 3, Heidenreich 2, Jirůšek 2, Kováč.
Sestava Baníku: Hnízdil, Nejdedlý, Náhlovský, Stini, Elstner, Pikal, Havlín, Jirůšek, Kováč, Gabko, Šilhan, Heidenreich, Tykal, Pinkr, Šíma, Kopecký, Jurinec.
 
Zápasy Mostu:
FK Baník Most - SK Sigma Olomouc           3:1
FK Baník Most - ŠK Slovan Bratislava         0:0
FK Baník Most - Fš Třebíč                          6:3
FK Baník Most - 1. FK Příbram                   2:4
semifinálová skupina:
FK Baník Most - NK Zadar (Chorvatsko)    1:4
FK Baník Most - FA Nitra                            3:1
o 5. místo
FK Baník Most - MŠK Žilina                        1:5
 
Celkové Pořadí:
 1. FC Hradec Králové
2. NK Zadar
3. FK Příbram
4. FC Zbrojovka Brno
5. MFK Žilina
6. FK Baník Most
7. FA Nitra
8. FC Baník Ostrava
9. AC Sparta Praha
10. MFK Petržalka
11. ŠK Slovan Bratislava
12. SK Slavia Praha
13. FC Viktoria Plzeň
14. FŠ Třebíč
15. Výběr MěFS Brno
16. FK Ústí nad Labem
17. SK Sigma Olomouc
18. MFK Modřice
19. FK Teplice
20. FC Tescoma Zlín

Individuální ocenění:

NEJLEPŠÍ HRÁČ
1.Adam Mihálik (Nitra)
2.Rončevič Hrboje (Zadar)
3.Fabián Matula (Zbrojovka Brno)

NEJLEPŠÍ STŘELEC
1.Jaroslav Peřina (Hradec Králové)
2.Lukáš Procházka (Výběr MěFS Brno)
3.Anton Hora (Slovan Bratislava)

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ
1.Martin Melichar (Příbram)
2.Radim Trbůšek (Zbrojovka Brno)
3.Šimon Pecháček (Hradec Králové)

NEJVĚTŠÍ SMOLAŘ
Bartoníček Jan (Hradec Králové)

Odkaz na oficiální stránky turnaje i s videi ze zápasů:
 
 
TOPlist